Pianka termoelastyczna w materacu do spania jest określana wieloma przydomkami, np. pianka visco, pianka memory foam, pianka „leniwa”, pianka „z pamięcią”. Jednak tym najbardziej prawidłowym i popularnym jest właśnie „pianka termoelastyczna”.

Czym jest pianka termoelastyczna?

Otóż jest to specyficzny typ piany, ponieważ nie reaguje ona w taki sam sposób, jak piana poliuretanowa czy piana wysokoelastyczna HR. Określenie, o którym wspomniałem wcześniej, czyli piana „leniwa” bardzo dobrze obrazuje zasadę działania tego komponentu. Pod wpływem nacisku oraz ciepła Naszego ciała, dopasowuje się do kształtów Naszego ciała w każdej możliwej płaszczyźnie, nawet leżąc na boku – dopasować się powinna w znaczącym „wcięciu” pod pachą.

Zobacz nasze materace:

Piana termoelastyczna - właściwości i rekomendacje

Piana termoelastyczna będzie idealnym wyborem dla osób ceniących sobie najwyższy stopień komfortu w trakcie snu, lubiących delikatne otulenie, a przede wszystkim osób posiadających bóle kręgosłupa, stawów, a także dla tych, którzy traktują sen jako chwilę relaksu i odpoczynek od stresującej codzienności oraz ich mięśnie są ciągle napięte. Co ciekawe, piana termoelastyczna znacząco poprawia ukrwienie i wpływa kojąco na Nasz układ nerwowy.

Zalety piany termoelastycznej

Piana termoelastyczna jako jeden z niewielu komponentów potrafi, mimo tego, że będzie on twarda, wolnoreagująca, sztywna, nadal dopasowywać się na dużo wyższym poziomie niż piana HR, czy piana poliuretanowa. „Leniwa” piana znajduje zastosowanie przede wszystkim u osób, których sen należy do tych „mniej spokojnych” - chodzi o osoby, które często przekręcają się z boku na bok i ciężko jest znaleźć im właściwą i wygodną pozycję snu. Piana termo, dzięki swoim właściwościom, umożliwia odpoczynek na najwyższym poziomie, a konkretniej odciąża maksymalnie Nasze ciało i dopasowuje się na całej powierzchni, mając na celu zminimalizowanie przekręcania się podczas snu. Kręcenie się z boku na bok, drętwienie kończyn i inne, podobne problemy, w trakcie snu odpowiadają za źle dobraną powierzchnię spania (zbyt twarda), bądź wyeksploatowane podłoże – jest Nam po prostu niewygodnie. Zadaniem piany termo jest zapewnienie komfortu na tak wysokim poziomie, by nawet wtedy, gdy zaśniemy z ręką pod ciałem, nie obudzić się z odrętwieniem w środku nocy.

Wady piany termoelastycznej

Piana termo, poprzez to, że pod wpływem ciepła dopasowuje się do kształtów Naszego ciała, również to ciepło akumuluje. Prowadzi to do gromadzenia się na jej powierzchni i wewnątrz jej konstrukcji właśnie tego ciepła – spora część osób, która uwielbia jesienne chłodne noce, a w letnie ciepłe noce wręcz cierpi – będzie odczuwać dodatkowe źródło ciepła, więc może być wówczas takiej osobie gorąco. Nie każdy od razu „pokocha” materac z pianą termoelastyczną, ponieważ jest to specyficznie reagujący komponent i uczucie „zapadania się” może na początku użytkowania przysporzyć nie lada dyskomfortu.

Materac z pianki termoelastycznej - dla kogo?

Odpowiedź brzmi: dla każdego! Do każdego typu materaca potrzebujemy czasu by się przyzwyczaić, zaaklimatyzować do użytkowania całkowicie nowej, innej struktury i innego poziomu komfortu snu. Piana termoelastyczna ma to do siebie, że każdy inny komponent przekona do siebie znacznie szybciej użytkowników, dzięki swoim prostym budowom i strukturom. Najważniejsze jest to, aby przetrwać dany okres adaptacji, gdyż wtedy piana termo odwdzięczy się maksymalnie wysokim komfortem w trakcie snu, przy zachowaniu jej głównych zalet i pozytywów.

Ile taki okres trwa?

Jest to pytanie, na które, niestety, nie ma zbyt prostej i uniwersalnej odpowiedzi. Powodem tego jest fakt, że przyzwyczajamy się zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Zapach Naszej Sypialni pamiętamy nawet po wejściu do sklepu, gdy widzimy łóżka, więc początek jest właśnie ukierunkowany na to, by zapomnieć o tym zapachu i zacząć przyzwyczajać się do nowego. Spokojnie, nie będzie to trwać rok, ani pół roku...

Sprawdź naszą ofertę:

Przeczytaj również:

Jak wybrać rodzaj i twardość materaca?

Duży wybór, wiele opinii, być może sprzeczne informacje, które słyszysz od znajomych lub możesz znaleźć w internecie utrudniają wybór.

Pobierz kompleksowy poradnik, który odpowie na wszystkie pytania i wyjaśni eksperckie techniki stosowane w najlepszych salonach.

Pobierz poradnik jeśli:

  • Chcesz dobrze wybrać - piankowy, czy sprężynowy?
  • Jaka twardość h1,h2,h3,h4 jest najlepsza dla Ciebie, a może o zmiennej twardości?
  • Nie wiesz czym są strefy komfortu?
  • Jaki wybrać materac dla pary? Materace ona i on.
  • Jaki materac na chory kręgosłup?
  • Jaki materac dla dziecka?

W poradniku odpowiadamy na te i wiele innych pytań w sposób rzetelny i godny zaufania!

Pobierając materiały, wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera i informacji handlowych od SekretSnu.pl
Mogę cofnąć zgodę w każdej chwili. Dane będą przetwarzane do czasu cofnięcia zgody.

Kontakt z konsultantem:

Skontaktuj się z nami! Zrobimy szybki wywiad i pomożemy wybrać optymalny materac.

Nie przepłacaj! Skonsultuj i kup dobrze.

Telefon: 539 022 070
Email: sklep@sekretsnu.pl
Czat online: prawy dolny róg

Zadzwoń »

Polecane artykuły:

Jak natychmiast poprawić jakość snu, raz na zawsze?

Jeśli masz zamiar kupić nowy materac do łóżka, albo źle sypiasz na obecnym, przeczytaj ten artykuł, bo to mogą być najbardziej zaskakujące informacje na temat jakości Twojego snu, o których do tej pory nikt nie chciał Ci napisać wprost. Czytaj »

Stelaż pod materac - jak go wybrać oraz na który rodzaj stelaża warto postawić

Wybór odpowiedniego stelaża, na którym spocznie nasz materac, może mieć ogromne znaczenie dla komfortu i zdrowia naszego snu. Poznaj najpopularniejsze rodzaje stelaży i dowiedz się, jak wybrać ten najlepszy. Czytaj »

Materac sprężynowy czy piankowy? Na co zwrócić uwagę?

Jaka jest różnica w materacach i który z nich jest lepszy? Dzisiaj pomagamy Ci w wyborze materac piankowy, czy sprężynowy. Dzięki temu wybierzesz dla siebie najlepsze rozwiązanie. Czytaj »

Jak wybrać odpowiednią twardość materaca?

Jak wybrać twardość materaca, żeby była optymalna? Dzisiaj przedstawiamy Ci skalę twardości materaców i to, na co powinieneś zwracać uwagę. Przeczytaj, zanim kupisz zły materac. Czytaj »

Udostępnij ten wpis

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.
Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.