Spanie z psem jest dla większości posiadaczy kochanych czworonogów codziennością. Dla znaczącej liczby osób, jest oczywiste, że, jeśli mają psa – śpi on z nimi w łóżku. Nasuwa się więc pytanie: „Czy spanie z psem jest zdrowe? Spanie ze zwierzakiem - bezpieczne czy lepiej z niego zrezygnować?”. 

Spanie z psem - higieniczne czy nie?

Miłośnicy „czworonogów” nie wyobrażają sobie spania bez nich przy swoim boku, nawet gdyby miało to skutkować nieprzespaną nocą, bądź snem o niskim stopniu komfortu – spanie z psem ma zarówno zalety, jak i wady. W pierwszej kolejności powinniśmy sobie odpowiedzieć na pytanie: „Czy sen z moim „pupilem” jest higieniczny?” - Oczywiście koniecznie należy wziąć pod uwagę fakt, że pies chodzi na czterech łapach, nie używając przy tym butów... Jakie więc są zalety spania z psem? Otóż:

1. Ogrzewanie podczas snu Miarowy oddech zwierzęcia może pomóc człowiekowi zasnąć, a dodatkowo temperatura ciała „pupila” będzie nas dodatkowo ogrzewać, więc w domyśle sen powinien być lepszy, łatwiejszy.

2. Poczucie bezpieczeństwa Wiele osób zdecydowanie bardziej woli spać z kimś, niż samemu. Spowodowane jest to potrzebą bliskości, którą nie zawsze partner/partnerka jest w stanie Nam dać. W zastępstwie przychodzi Nasz „ulubieniec”, który może wówczas spać z nami i pełnić rolę „obrońcy”. Zwłaszcza po ciężkim dniu, gdy czujemy się osamotnieni, czy nawet bezsilni, zwierzę może „wesprzeć” Nas swoją bliskością.

Zobacz nasze materace:

Spanie z psem jako forma terapii

Argumentem za tym, że spanie z psem jest zdrowe może być forma leczenia zwana dogoterapią Udowodnione jest, że psy mają dobry wpływ na człowieka, tzn. pies działa na człowieka w sposób odstresowujący, a u niektórych, dzięki obecności „czworonogiego przyjaciela”, zaobserwowano poprawę stanu zdrowia. Dodatkowo, śpiąc z Naszym pupilem, zacieśniamy więź, która jest między Nami a Naszym ulubieńcem.

Spanie ze zwierzakiem - wady rozwiązania

Możliwość wystąpienia naprawdę niskiego stopnia komfortu podczas snu Warto spojrzeć na samo spanie ze zwierzakiem z trochę innej perspektywy. Pies może przysporzyć większej ilości problemów i dużo bardziej obniżyć stopień komfortu od dziecka. Równie mocno trzeba uważać na obie istoty, natomiast ta pierwsza, pies, dużo bardziej „zaznacza” swoje terytorium. Psy śpią z osobami, z którymi czują się bezpiecznie, więc nie robią tego celowo, lecz chcą równie bardzo jak my, osiągnąć wygodną dla siebie pozycję.

2. Zarazki Psy mogą przenosić różne zarazki oraz pasożyty. Nie będą one nigdy tak czyste jak człowiek, więc warto zadbać naprawdę dobrze o higienę Naszej sypialni i samego „pupila”, by czas poświęcony na sen był wykorzystany jak najlepiej. Ich brudne łapy czy sierść nie będą dla nich żadną przeszkodą by wskoczyć w Naszą świeżo zmienioną pościel w czystej sypialni. Częste szczotkowanie sierści oraz kąpiele Naszych „pupili” pozwolą na to, by podwyższyć stopień utrzymywanej higieny w Naszej sypialni.

Pies w łóżku - jak poprawić komfort snu?

Jak poprawić komfort snu decydując się na spanie ze zwierzakiem?

1. Nauczenie psa dobrych nawyków będzie znacząco ułatwiać Nam sen. Jeśli nasz ulubieniec nauczony został przebywania na kanapie, to będzie bardzo ciężko nauczyć go nabytych już nawyków. Warto wówczas być konsekwentnym i sukcesywnie próbować go oduczyć wskakiwania bez pozwolenia na Nasze łóżko, niestety wymaga to ogromnych pokładów pracy (niekiedy) i cierpliwości. Pies, który dotychczas dzielił z Nami sypialnię nie będzie chciał tak łatwo zrezygnować z tak przyjemnego życia. Dodatkowo, warto będzie pomyśleć o legowisku dla „czworonoga”, które miałoby znajdować się w pobliżu łóżka. Oczywiste jest to, że początkowo nie będzie chciał nawet myśleć o tym, by korzystać tylko z tamtego legowiska, ale w minimalnym stopniu odtworzymy mu uczucia towarzyszące mu w trakcie snu. Sukcesywnie trzeba będzie odprowadzać go do tego legowiska, a w ramach nagrody za dobrze wykonane zadanie „uraczyć” go ulubionym smakołykiem. Nie karcić go za kolejną próbę wejścia na Nasze łóżko, a jedynie spróbować ponownie odprowadzić, a z czasem nie będzie to potrzebne, gdyż sam już będzie wiedział, że owe legowisko jest jego nowym miejscem.

2. W pierwszej kolejności, zanim Nasz „pupil” zdąży się oswoić z nową sytuacją, polecamy zabezpieczenie materaca ochraniaczem. Będzie on zapobiegał rozwojowi bakterii, nie będzie dopuszczać zarazków przeniesionych na sierści czy łapach Naszego psa, czy roztoczy do wnętrza Naszego materaca. Dodatkowo, ochraniacz zapobiegnie mechaceniu się pokrowca, czy ewentualnemu zadarciu, między innymi z winy Naszego ulubieńca. Kryteria nie są proste, lecz jeśli chcemy zapobiec negatywnym impulsom z zewnątrz, powinniśmy spróbować doprowadzić swoją sypialnię do odpowiedniego stopnia higieny.

Sprawdź naszą ofertę:

Przeczytaj również:

Jak wybrać rodzaj i twardość materaca?

Duży wybór, wiele opinii, być może sprzeczne informacje, które słyszysz od znajomych lub możesz znaleźć w internecie utrudniają wybór.

Pobierz kompleksowy poradnik, który odpowie na wszystkie pytania i wyjaśni eksperckie techniki stosowane w najlepszych salonach.

Pobierz poradnik jeśli:

  • Chcesz dobrze wybrać - piankowy, czy sprężynowy?
  • Jaka twardość h1,h2,h3,h4 jest najlepsza dla Ciebie, a może o zmiennej twardości?
  • Nie wiesz czym są strefy komfortu?
  • Jaki wybrać materac dla pary? Materace ona i on.
  • Jaki materac na chory kręgosłup?
  • Jaki materac dla dziecka?

W poradniku odpowiadamy na te i wiele innych pytań w sposób rzetelny i godny zaufania!

Pobierając materiały, wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera i informacji handlowych od SekretSnu.pl
Mogę cofnąć zgodę w każdej chwili. Dane będą przetwarzane do czasu cofnięcia zgody.

Kontakt z konsultantem:

Skontaktuj się z nami! Zrobimy szybki wywiad i pomożemy wybrać optymalny materac.

Nie przepłacaj! Skonsultuj i kup dobrze.

Telefon: 539 022 070
Email: sklep@sekretsnu.pl
Czat online: prawy dolny róg

Zadzwoń »

Polecane artykuły:

Jak natychmiast poprawić jakość snu, raz na zawsze?

Jeśli masz zamiar kupić nowy materac do łóżka, albo źle sypiasz na obecnym, przeczytaj ten artykuł, bo to mogą być najbardziej zaskakujące informacje na temat jakości Twojego snu, o których do tej pory nikt nie chciał Ci napisać wprost. Czytaj »

Stelaż pod materac - jak go wybrać oraz na który rodzaj stelaża warto postawić

Wybór odpowiedniego stelaża, na którym spocznie nasz materac, może mieć ogromne znaczenie dla komfortu i zdrowia naszego snu. Poznaj najpopularniejsze rodzaje stelaży i dowiedz się, jak wybrać ten najlepszy. Czytaj »

Materac sprężynowy czy piankowy? Na co zwrócić uwagę?

Jaka jest różnica w materacach i który z nich jest lepszy? Dzisiaj pomagamy Ci w wyborze materac piankowy, czy sprężynowy. Dzięki temu wybierzesz dla siebie najlepsze rozwiązanie. Czytaj »

Jak wybrać odpowiednią twardość materaca?

Jak wybrać twardość materaca, żeby była optymalna? Dzisiaj przedstawiamy Ci skalę twardości materaców i to, na co powinieneś zwracać uwagę. Przeczytaj, zanim kupisz zły materac. Czytaj »

Udostępnij ten wpis

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.
Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.