Wybór materaca potrafi przysporzyć wiele kłopotów. Ilość dostępnych modeli i konfiguracji na rynku nie ułatwia nam podejmowania decyzji. Chcielibyśmy także jak najbardziej uniknąć problemów związanych ze źle dobraną powierzchnią spania i móc cieszyć się wspaniale spełniającym nasze oczekiwania zakupem. Jak znaleźć taką możliwość? Czy istnieje taka? Czy są materace o dwóch stopniach twardości? Odpowiadamy! 

Materac o dwóch twardościach – czyli elastyczność i margines błędu w jednym!

Gdy przyjdzie już czas na zakup nowego materaca, przeglądamy dziesiątki, setki, tysiące ofert, badamy rynek oraz poznajemy funkcje i właściwości dostępnych na rynku modeli. Lateksowe, piankowe, kieszeniowe, czy też wyposażone w piankę memory. W momencie, gdy wiemy już, jaka konstrukcja będzie dla nas najwygodniejsza chcielibyśmy dopasować odpowiednio twardość materaca. Nie jest to łatwe, gdyż metod dobierania twardości jest naprawdę dużo. Jedna z nich, najbardziej popularna, to dobieranie twardości materaca do wagi i wzrostu użytkownika. Opiera się na dopasowaniu materaca pod nacisk, jaki generuje powierzchnia naszego ciała na płaszczyznę materaca. 

Skupmy się na tej, opisanej wyżej, metodzie.

Rozbieżność określanych twardości między producentami potrafi być dość spora. Dokładniej chodzi o to, że H3, czyli średnio-twardy, u jednego z producentów może być bardziej sztywny, natomiast u innego już bardziej elastyczny. Wówczas bardzo dobrym krokiem jest dobranie materaca pod nasze preferencje. Jeśli preferujemy bardziej sztywne podłoże, nie będziemy szukać materaca o wysokim stopniu elastyczności, gdyż nasze ciało będzie się mniej regenerować, a wręcz męczyć na takim podłożu. 

Idealnym sposobem jest dobór materaca o dwóch stopniach twardości. Ta metoda będzie się sprawdzać zarówno u osób niezdecydowanych, co do twardości, a także w sytuacji, gdzie istnieje możliwość omyłkowo dobranej twardości. Dzięki takiej możliwości wystarczy przerzucić materac na drugą stronę, a otrzymamy odmienny stopień twardości. Warto pamiętać, że strony nie będą odbiegać od siebie w znaczącym stopniu, lecz umiarkowanym. Nie będą to dwa inne materace. 

Poniżej zaprezentujemy przykłady materacy, które posiadają dwie, różne od siebie, strony twardości. Będzie to zaledwie kilka modeli z ogromnej oferty dostępnych na rynku, więc nie są to jedyne materace, które posiadać będą możliwość zmiany twardości poprzez przewrócenie.

Materac HILDING Fandango sprężynowy  - to materac polecany dla osób o większej masie ciała lub tych, którzy preferują sen na nieco twardszym podłożu. Materac składa się z 7-strefowej sprężyny kieszeniowej, obustronnej pianki Flexifoam, jednostronnej warstwie kokosu i filcu. 

Materac JANPOL Bella wysokoelastyczny  - to niezwykle komfortowe połączenie dwóch najwyższej jakości pianek wysokoelastycznych o zróżnicowanych twardościach. Pianki zostały dobrane tak, by mogły idealnie się uzupełniać.

Sprawdź naszą ofertę:

Materac MERITA Ortopedico 7-strefowy Memor sprężynowy - został stworzony na podstawie modelu Ortopedico 7 stref, do którego dodano z jednej strony 4 cm pianki termoelastycznej zapewniającej dopasowanie do kształtu ciała. Materac ma wentylującą siatkę 3D, która zagwarantuje nam dobry przepływ powietrza we wnętrzu materaca. 

Materace SleepMed, czyli konfigurowalność 4 twardości w jednym materacu

Materace SleepMed charakteryzują się pełną certyfikację produktu ortopedycznego, dzięki czemu oprócz jego funkcji i cech standardowych, uzyskujemy dodatkowe działanie pasywne, jak np. stabilizacja krążenia, czy równomierne rozłożenie nacisku na całej strukturze materaca. Model SleepMed Comfort posiada 4 zdefiniowane przez użytkownika twardości, które przedstawimy w formie graficznej poniżej. Dotyczy to przekładania kolejności pian, które są wewnątrz pokrowca.

Jak wybrać rodzaj i twardość materaca?

Duży wybór, wiele opinii, być może sprzeczne informacje, które słyszysz od znajomych lub możesz znaleźć w internecie utrudniają wybór.

Pobierz kompleksowy poradnik, który odpowie na wszystkie pytania i wyjaśni eksperckie techniki stosowane w najlepszych salonach.

Pobierz poradnik jeśli:

  • Chcesz dobrze wybrać - piankowy, czy sprężynowy?
  • Jaka twardość h1,h2,h3,h4 jest najlepsza dla Ciebie, a może o zmiennej twardości?
  • Nie wiesz czym są strefy komfortu?
  • Jaki wybrać materac dla pary? Materace ona i on.
  • Jaki materac na chory kręgosłup?
  • Jaki materac dla dziecka?

W poradniku odpowiadamy na te i wiele innych pytań w sposób rzetelny i godny zaufania!

Pobierając materiały, wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera i informacji handlowych od SekretSnu.pl
Mogę cofnąć zgodę w każdej chwili. Dane będą przetwarzane do czasu cofnięcia zgody.

Kontakt z konsultantem:

Skontaktuj się z nami! Zrobimy szybki wywiad i pomożemy wybrać optymalny materac.

Nie przepłacaj! Skonsultuj i kup dobrze.

Telefon: 539 022 070
Email: sklep@sekretsnu.pl
Czat online: prawy dolny róg

Zadzwoń »

Polecane artykuły:

Jak natychmiast poprawić jakość snu, raz na zawsze?

Jeśli masz zamiar kupić nowy materac do łóżka, albo źle sypiasz na obecnym, przeczytaj ten artykuł, bo to mogą być najbardziej zaskakujące informacje na temat jakości Twojego snu, o których do tej pory nikt nie chciał Ci napisać wprost. Czytaj »

Stelaż pod materac - jak go wybrać oraz na który rodzaj stelaża warto postawić

Wybór odpowiedniego stelaża, na którym spocznie nasz materac, może mieć ogromne znaczenie dla komfortu i zdrowia naszego snu. Poznaj najpopularniejsze rodzaje stelaży i dowiedz się, jak wybrać ten najlepszy. Czytaj »

Materac sprężynowy czy piankowy? Na co zwrócić uwagę?

Jaka jest różnica w materacach i który z nich jest lepszy? Dzisiaj pomagamy Ci w wyborze materac piankowy, czy sprężynowy. Dzięki temu wybierzesz dla siebie najlepsze rozwiązanie. Czytaj »

Jak wybrać odpowiednią twardość materaca?

Jak wybrać twardość materaca, żeby była optymalna? Dzisiaj przedstawiamy Ci skalę twardości materaców i to, na co powinieneś zwracać uwagę. Przeczytaj, zanim kupisz zły materac. Czytaj »

Udostępnij ten wpis

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.
Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.